Powróć do: Dla Czytelników

Oferta dla seniorów

Księgozbiór i zbiory audiowizualne

Osobom, które z powodu wieku i stanu zdrowia doświadczają trudności z czytaniem tradycyjnych książek, udostępniamy w naszych wypożyczalniach bogate zbiory książek do słuchania oraz książki drukowane większą czcionką, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie starszym i słabowidzącym. Kolekcja audiobooków oraz książki dla osób z dysfunkcjami wzroku to zarówno klasyka literatury, jak i nowości wydawnicze, a także publikacje regionalnych twórców.

Dyskusyjne Kluby Książki

Seniorów, którzy nie tylko lubią czytać, ale też rozmawiać o książkach, dzielić się wrażeniami z lektury i poznawać najciekawsze nowości na rynku wydawniczym zapraszamy do udziału w spotkaniach Dyskusyjnych Klubów Książki dla dorosłych, które działają w większości naszych filii oraz w Wypożyczalni Głównej przy ul. Dąbrowskiego 33A. Spotkania DKK nie mają ściśle określonej formy i są otwarte dla wszystkich – każdy czytelnik jest na nich mile widziany i może dołączyć do klubu w dowolnej chwili, zyskując nie tylko możliwość rozmowy o literaturze w gronie osób o podobnych zainteresowaniach, ale też szansę nawiązania nowych znajomości.

Informacje o spotkaniach klubowych publikujemy na bieżąco w naszym Kalendarzu wydarzeń

Szkolenia komputerowe 

Cyklicznie organizujemy szkolenia komputerowe dla osób starszych, zarówno z podstaw obsługi komputera, tabletu czy smartfona, jak też pokazujące zastosowanie i użyteczność internetu w codziennym życiu. Zajęcia prowadzone przez pracowników WiMBP w kameralnych grupach i swobodnej atmosferze pomagają w pokonaniu barier świata cyfrowego i nabyciu umiejętności korzystania z nowych technologii, jakże potrzebnych we współczesnym świecie. 

Informacje o tematyce szkoleń i naborach publikujemy na bieżąco w Aktualnościach

Działalność kulturalna

Przez cały rok prowadzimy działania o charakterze kulturalno-edukacyjnym skierowane do seniorów. Organizujemy spotkania z ciekawymi gośćmi – tak z uznanymi pisarzami, jak i debiutantami, z mistrzami słowa pisanego, ale też mówionego i… śpiewanego, podczas których można na chwilę wrócić do lat swojej młodości. 

Przygotowujemy też wystawy i prelekcje tematyczne, połączone nierzadko z wycieczkami po mieście oraz różnorodne warsztaty kreatywne, w trakcie których można zapoznać się bliżej z kulturą naszego regionu i zyskać nowe hobby.