Powróć do: Dla Czytelników

Oferta dla rodziców z małymi dziećmi

Księgozbiór

Najmłodszych czytelników wraz z rodzicami i opiekunami zapraszamy do korzystania z bogatej oferty Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowackiego 11. Znaleźć tam można wydawnictwa dostosowane do wieku dziecka i wspierające jego rozwój – od prostych książeczek kontrastowych, dźwiękonaśladowczych i sensorycznych po bajki o charakterze edukacyjnym i terapeutycznym – w formie drukowanej oraz na płytach do słuchania. Oddział gromadzi też literaturę dla osób dorosłych ze szczególnym uwzględnieniem publikacji z zakresu pedagogiki, wychowania oraz psychologii. 

Nieco skromniejsze działy z książeczkami przeznaczonymi specjalnie dla maluchów znajdują się także w każdej naszej filii.

Kąciki dla dzieci

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz we wszystkich filiach staraliśmy się wygospodarować przestrzeń na zabawę dla najmłodszych. Znajdujące się tam kąciki są mniejsze lub większe, zależnie od możliwości lokalowych danej placówki. Wyposażone są w stoliki z krzesełkami, zabawki sensoryczne i drewniane, artykuły plastyczne, gry oraz puzzle. To miejsce, gdzie można usiąść z dzieckiem, pobawić się, a w międzyczasie także poczytać.

Klubiki Czytelnicze

Głośne czytanie wartościowej literatury połączone z zabawą ruchową, zręcznościową i plastyczną to idea przyświecająca naszym klubikom czytelniczym dla rodzin. Spotkania o charakterze czytelniczo-edukacyjno-animacyjnym organizowane specjalnie dla najmłodszych gości biblioteki i ich rodziców odbywają się cyklicznie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz w wybranych filiach. 

Zapowiedzi spotkań publikujemy na bieżąco w Kalendarzu wydarzeń.