Powróć do: Dla Czytelników

Oferta dla młodzieży

Księgozbiór i zbiory audiowizualne

Największy zbiór literatury młodzieżowej posiada Oddział dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowackiego 11. Stale uzupełniane działy z książkami dla młodych czytelników znajdują się także w każdej naszej filii. Na bibliotecznych półkach niecierpliwie czekają na wypożyczenie powieści różnego gatunku: przygodowe, obyczajowe, fantastyczne, historyczne czy sensacyjno-kryminalne. Udostępniamy także lektury szkolne, książki o charakterze popularnym i edukacyjnym (np. do nauki języków obcych), filmy na płytach DVD oraz komiksy (w tym mangi – dostępne w przestrzeni Manga Café w Filii nr 18 przy ul. Łukasiewicza 78).

Oprócz publikacji w języku polskim posiadamy też książki anglojęzyczne, które znaleźć można m.in. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz Filii nr 13 przy ul. Iwonickiej 38. 

Dyskusyjne Kluby Książki

Na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki dla młodzieży zapraszamy tych miłośników literatury, którzy nie tylko lubią czytać, ale także chętnie rozmawiają o książkach i poznają nowości wydawnicze. Spotkania DKK nie mają ściśle określonej formy i są otwarte dla wszystkich – każdy czytelnik jest na nich mile widziany i może dołączyć do klubu w dowolnej chwili, aby w swobodnej atmosferze podzielić się wrażeniami z lektury i przy okazji poznać nowe osoby o zainteresowaniach literackich. 

Kluby poświęcone słowu pisanemu dla młodzieży działają w wybranych filiach WiMBP.

Informacje o spotkaniach klubowych publikujemy na bieżąco w naszym Kalendarzu wydarzeń

Działalność kulturalna

Biblioteka to nie tylko wypożyczalnia! Warto zajrzeć w nasz Kalendarz i odwiedzić nas podczas bezpłatnych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych, które organizujemy specjalnie z myślą o młodych czytelnikach. Wybierać można spośród szerokiego wachlarza warsztatów literackich, teatralnych czy rękodzielniczych, gier miejskich i spotkań przy planszówkach, prelekcji i pokazów multimedialnych oraz oczywiście spotkań autorskich z ulubionymi pisarzami.