Podsumowanie spotkań w Bajkowym Klubie Malucha MOLik

Filia nr 4 wychodząc z inicjatywą promowania biblioteki jako instytucji kultury, zaprasza najmłodszych czytelników do udziału w cyklicznych spotkaniach w ramach Bajkowego Klubu Malucha MOLik.  Celem tych spotkań jest propagowanie czytelnictwa, angażowanie w zabawy animacyjno-literackie, rozwój zdolności artystycznych dzieci oraz integracja wśród rówieśników i ich rodzin.

W drugim kwartale 2023 roku odbyły się 3 spotkania. 15 kwietnia dzieci wraz z opiekunami brały udział w kreatywnych zabawach literacko-animacyjnych, szukając odpowiedzi na pytanie: „Czy mysz może być lwem?” W trakcie zajęć było głośne czytanie tekstu, który stał się pretekstem do poszukiwania swojej siły oraz odkrywania własnych zalet. Mali klubowicze pięknie zobrazowali to w formie plastycznej. Okazuje się, że każdy z nas może mieć w sobie silnego wewnętrznego lwa a siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze.

13 maja na kolejnym spotkaniu Bajkowego Klubu Malucha MOLik wyruszyliśmy z Maleńkim Piratem w morską przygodę. Staraliśmy się uświadomić dzieciom, że mały nie znaczy słaby, że to nie siła zwycięża, ale rozum. Dzieci brały aktywnie udział w zabawach literackich, animacyjnych oraz plastycznych. Wraz z opiekunami wykonały skrzynie na skarby i pirackie zapinki. Zabawy ruchowe z chustą KLanzy wyzwoliły wśród uczestników niezwykłe pokłady energii i dziecięcej radości.

17 czerwca odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie Bajkowego Klubu Malucha MOLik. Przewodnim tematem zajęć była odwaga, dążenie do pokazania innym, że zawsze warto być sobą. Dzieci wraz z opiekunami brały udział w zabawach animacyjno-literackich, których bohaterem był słonik Num – Num. Mali klubowicze bawili się w zabawę „Pokaż innym jaki jesteś silny”, ukazując swoje najlepsze atuty. Dając upust dziecięcej wyobraźni, z wielkim zaangażowaniem wraz z opiekunami, tworzyli komiks. Następnie wspólnie opowiadali historyjki obrazkowe ze słonikiem Num- Num w roli głównej. Piękne prace zostały uwiecznione na bibliotecznej wystawce. W tym dniu Biblioteka stała się miejscem, w którym dzieci wraz z opiekunami kreatywnie spędziły czas wolny, rozwijając swoją wyobraźnię i umiejętności współdziałania w grupie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Bajkowego Klubu Malucha MOLik za udział w naszych zajęciach. Mamy nadzieję, że rozbudzają one wśród najmłodszych czytelników miłość do książek i promują naszą bibliotekę jako niezwykłe miejsce przyjazne dzieciom, w którym można spędzić kreatywnie czas wolny.

Życząc udanych wakacji już dzisiaj serdecznie zapraszamy na powakacyjne spotkania Bajkowego Klubu Malucha MOLik.

Barbara Ślęzak

Grupa dzieci siedzi na dywanie, obok kobieta z książką na kolanach i statek piracki z papieru. Dzieci wraz z dorosłymi ozdabiają papierowy statek piracki. Wewnątrz tekturowego statku pirackiego siedzi chłopiec. Obok mała dziewczynka. W tle regały z książkami. Na dywanie dzieci wraz z rodzicami robią rysunki. W tle regały z książkami i stanowiska komputerowe. Dzieci wraz z rodzicami siedzą na dywanie i rysują. Obok regał biblioteczny Na linie rozwieszonej pomiędzy regałami poprzypinane prace plastyczne. Obok grupa rodziców i dzieci ogląda prace. W tle regały biblioteczne. Dzieci siedzą na dywanie i wykonują prace plastyczne. Na sznurku zawieszone prace plastyczne przedstawiające zwierzęta: słonia, lwa i żyrafę