Podsumowanie cyklu spotkań w Klubie Malucha Biblioteczne bajanie

Kontynuując cykl spotkań w Klubie Malucha: Biblioteczne bajanie od marca do czerwca 2023 r. Filia nr 2 zorganizowała kilka zajęć animacyjno – czytelniczych, połączonych z warsztatami plastycznymi. Każde spotkanie miało na celu promowanie czytelnictwa oraz biblioteki, jako miejsca przyjaznego dla najmłodszych czytelników i ich rodziców.

W marcu wspólnie z najmłodszymi Klubowiczami świętowaliśmy Dzień Żaby pod hasłem: „Żabbingowo - kolorowo”. Uczestnicy wysłuchali historii o żabce, która czekała na uśmiech od swojej mamy. Na podstawie tekstu dzieci wraz z rodzicami wzięli udział w grze planszowej oraz wykonali papierowe żabki z artykułów papierniczych oraz dekoracyjnych.

Kwiecień to czas świątecznych przygotowań, dlatego też i nasze zajęcia „Hopsasanki wokół wielkanocnej niespodzianki” tematycznie wiązały się z tym okresem. Uczestnicy wysłuchali świątecznych historii, wzięli udział w wielkanocnej krzyżówce - łamigłówce oraz wykonali papierowe świąteczne dekoracje. Powstały baranki oraz kurczaczki z artykułów papierniczych oraz dekoracyjnych.

W kwietniu spotkaliśmy się ponownie, by tym razem porozmawiać o krowie Matyldzie, bohaterce  książeczek dla dzieci. Wspólnie zastanawialiśmy się w co się można bawić? Pomysły na ciekawe zabawy z Matyldą urozmaicił czas wykonania uroczych krówek wykonanych z artykułów papierniczych.

Cykl spotkań zakończyliśmy zajęciami z okazji dnia kultowej postaci komiksowej, rudego kota Garfielda. Spotkanie „Oto ja! Rudy kot” było bardzo udane, obfitowało w dużo śmiechu oraz zabawy. Wysłuchaliśmy jedną z przygód kota Garfielda oraz ciekawostki związane z tym bohaterem książkowym i filmowym. Dzieci chętnie wzięły udział w przygotowanych zabawach oraz z przyjemnością przystąpiły do wykonania papierowego rudego kotka.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom za mile spędzony czas w naszej Bibliotece. Mamy nadzieję, że przygotowane atrakcje animacyjno-literackie oraz wyczekiwane warsztaty plastyczne sprawiły radość wszystkim uczestnikom.

Zapraszamy na kolejne odsłony „Bibliotecznego bajania” w Klubie Malucha od września.

Karina Kwas

Kobieta w okularach siedzi na krzesełku dziecięcym, w ręku trzyma rozłożoną książkę. Przed kobietą siedzi grupa dzieci. W tle regały z książkami. Stół przykryty rozłożonymi kartkami gazety. Na stole żaby wykonane z kubeczków jednorazowych i papieru. Grupa dzieci siedzi na dywanie. Przed nimi kobieta w okularach i wielkanocne dekoracje. Przy stole grupa dzieci wykonuje baranki oraz kurczaczki z artykułów papierniczych oraz dekoracyjnych. Grupa dzieci siedząca na poduszkach w bibliotece. Przed dziećmi na krześle siedzi kobieta z otwarta książką. W tle rysunek krowy, regały biblioteczne i balony. Prace plastyczne - krowy wykonane z artykułów papierniczych. Pluszowy żółw Franklin przygląda się grupie dzieci, które wykonują żółwia z papierowego kubeczka, farb, kolorowych piankowych papierów Dziewczynka pokazuje Franklinowi - pluszowemu żółwiowi wykonanego z materiałów papierniczych żółwia. Na krześle kobieta trzymająca w ręku książkę o przygodach kota Garfilda. Obok kobiety dwa rude koty wykonane z kolorowego kartonu. Przed kobietą grupa dzieci siedzi na dywanie. Dwie dziewczynki trzymają w ręku kartony z naklejoną postacią rudego kota jedzącego makaron. Dziewczynki na głowach mają opaski z uszami kota, na twarzach dorysowane wąsy. Prace plastyczne - rude koty wykonane z papieru