„Biblioteka na bulwarach” – relacja z wakacyjnego pikniku rodzinnego

6 lipca 2023 r. odbył się wakacyjny piknik dla dzieci i dorosłych pod hasłem „Biblioteka na bulwarach”. Impreza została przygotowana przez Filię nr 2, Filię nr 6 oraz Filię nr 9 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. W tym dniu biblioteka została przeniesiona na malownicze, rzeszowskie bulwary.

Na bulwarowej scenie powstała plenerowa czytelnia. Uczestnicy pikniku mogli wygodnie ułożyć się na leżakach, poczytać książki lub przeglądać prasę. Dużym zainteresowaniem cieszyło się koło fortuny. Swoją wiedzę w bajkowych zagadkach mogły sprawdzić dzieci, a także ich opiekunowie, rodzice i dziadkowie. Zagadki nie należały do najłatwiejszych, jednak wszyscy dzielnie główkowali i świetnie sobie z nimi poradzili.

Wokół sceny na bulwarach znajdowały się liczne atrakcje, a były to: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, wakacyjne tatuaże oraz strefa gier wielkoformatowych. Piknik uświetniło także stoisko firmy FRAC – dzieci mogły skorzystać z poczęstunku, pysznych lodów, słodyczy i owoców. Na bulwarach znajdował się również kącik kreatywności. Przygotowano warsztaty plastyczne, na których dzieci tworzyły kolorowe wizerunki swych ulubionych, bajkowych bohaterów. Nie mogło zabraknąć także nutki rywalizacji – uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w torze przeszkód. Był także kącik malucha, w którym czekały kolorowanki, bajki oraz zabawy dla najmłodszych.

Na naszym pikniku pojawili się także goście specjalni. Była to uwielbiana przez najmłodszych Czytelników Kicia Kocia, która wspólnie z nami przeczytała bajkę pod tytułem „Kicia Kocia i witaminowe przyjęcie”. Niedługo później zjawiła się znana para bohaterów – Kaczor Donald i Daisy. Obecność maskotek wywołała szerokie uśmiechy na twarzach dzieci, a bajkowi bohaterowie chętnie pozowali do zdjęć.

Bardzo dziękujemy za tak liczny udział w pikniku. Cieszymy się, że udało się nam razem spędzić ten czas i wspaniale rozpocząć wakacje.

Joanna Kut

Zadanie dofinasowane z budżetu RBO 2023

Najmłodsi czytelnicy biorący udział w zabawach prowadzonych przez bibliotekarki. Dzieci biorą udział w grach na świeżym powietrzu. Namiot z żółtymi balonami i dzieci wokół niego. animacje dla dzieci w parku. Maskotka Kici Koci. Dzieci bawiące się na zjeżdżalni dmuchanej. Warsztaty plastyczne dla dzieci pod niebieskim namiotem, prowadzone przez bibliotekarki. Dzieci siedzące przy stoliku i kolorujące postacie z bajek. Maskotki Kaczora Donalda i Kaczki Daisy, a pośrodku bibliotekarka prowadząca wydarzenie. W tle kolorowe balony.