,,Bajkoteka Skrzata” – podsumowanie cyklicznych spotkań w Filii nr 13

Spotkania w ramach ,,Bajkoteki Skrzata” zyskały dużą popularność, przybywa na nie coraz więcej dzieci, które mają możliwość rozwijać się edukacyjnie i artystycznie.

Zimową porą z okazji obchodzonego Dnia Kubusia Puchatka poznaliśmy tego urokliwego misia, który ma co prawda mały rozumek, ale bardzo duże serduszko. Dzieci wysłuchały opowiadania o Stumilowym Lesie, który pokryty został śniegową kołderką. Zainspirowane opowieścią stworzyły olbrzymi plaster miodu, a później podarowały go Puchatkowi, aby miał zapas w porze zimowej. Następnie w ruch poszły pędzle, farby i powstały piękne, duże portrety bohatera opowieści, które ozdobiły wnętrze biblioteki.

Wiosna była bardzo wyczekiwanym i zarazem pracowitym okresem dla dzieci. Na zajęciach o ,,Wielkanocnych opowiastkach”, gościliśmy najmłodszych czytelników wraz z całymi rodzinami. Nie mogło tym razem zabraknąć zagadek, kalamburów i oczywiście kolorowania i ozdabiania wielkanocnych pisanek. Dzieci podzielone na drużyny mogły sprawdzić swoją sprawność fizyczną w wyścigach z jajkiem, a następnie wspólnie z rodzicami upleść świąteczny koszyczek.

Pozostając w klimacie ciepła, kolejne spotkanie ,,Bajkoteki Skrzata” przeniosło nas na łąkę. Dzieci zainspirowane opowieścią o tęczy, która pojawiła się pewnego razu na łące po burzy, zapamiętały jej kolory, a następnie odtworzyły na przygotowanych planszach. Wykonaliśmy również papierowe kukiełki, a bawiąc się w projektantów mody przygotowaliśmy dla nich stroje z czarno-białych gazet. Dzieci tym razem puściły wodze wyobraźni i stworzyły piękne suknie balowe, kapelusze oraz stroje dnia codziennego.

Spotkania z cyklu ,,Bajkoteka Skrzata”, które odbywają się cyklicznie w filii nr 13 mają coraz większy zasięg, bowiem przybywają na nie dzieci odległych terenów osiedla. Są czasem wspólnego czytania, zabawy, ale również pozwalają od najmłodszych lat rozwijać się artystycznie i plastycznie. Bardzo cieszy nas, że przygotowywane zajęcia wywołują uśmiech i radość na twarzach dzieci, dziękujemy za liczny udział w warsztatach, oraz zapraszamy na kolejną ,,Bajkotekę Skrzata” już we wrześniu.

Rumak Anna

Bajkoteka skrzata_1 Bajkoteka skrzata_2 Bajkoteka skrzata_3 Bajkoteka skrzata_4 Bajkoteka skrzata_5 Bajkoteka skrzata_6 Bajkoteka skrzata_7 Bajkoteka skrzata_8