Podsumowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

W dniach 17-24 lutego 2024 roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, zorganizowała szereg wydarzeń. W ramach jego obchodów odbyły się różnorodne aktywności, skupiające się na promocji języka polskiego oraz rozwijaniu umiejętności językowych wśród różnych grup wiekowych. Spotkania zostały przygotowane przez Filię numer 2, 3, 4, 6, 20 oraz Czytelnię Główną.

Harmonogram obejmował quizy, zagadki, łamańce językowe, warsztaty i spotkania tematyczne, głośne czytanie, zabawy logopedyczne oraz kaligrafię. Każdy miłośnik języka ojczystego miał możliwość wzięcia udziału w całym wachlarzu wyjątkowych wydarzeń, które łączyły zabawę z nauką, zwracały uwagę na bogactwo języka polskiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniach przygotowanych w ramach tego wyjątkowego święta.

Galeria zdjęć

Bibliotekarka z dwójką małych czytelników. Na tablicy krzyżówka z literkami. Bibliotekarka z dziewczynką rozwiązują zagadki językowe. Na stoliku stoją słowniki. Na sznurku zawieszone literki. Regały z książkami. Wnętrze biblioteki. Młodzież uczestniczy w grze. Czytelnia biblioteczna, przy stolikach siedzi młodzież i rozwiązuje zagadki. Bibliotekarka w okularach trzyma w ręku kartkę. Przed nią przy stoliku siedzą chłopcy. Na ścianie prezentacja dotycząca języka polskiego. Bibliotekarka wskazuje dłonią na tablicę. Dzieci słuchają siedząc przy stolikach. Dziewczyna w okularach opowiada o czymś zgromadzonej przy stoliku młodzieży. Po praej stronie balony serduszka. Na prezentacji wyjaśnienie związku frazeologicznego. Przy stolikach grupy uczniów z książkami, pracują nad tekstem. Duża sala, na krzesłach siedzą uczniowie. Bibliotekarz prowadzi zajęcia. W sali zebrana młodzież bierze udział w zajęciach czytelniczych. Trwa głosowanie w aplikacji mentimeter. Książki stoja na parapetach. Dzieci i rodzice siedzą na poduszkach. Bibliotekarka prowadzi grę. Na podłodze rodzice z dziećmi  biorą udział w warsztatach tworzenia literek.
powrót do kategorii
Poprzedni

Pozostałe
aktualności