Bajkowy Klub Malucha MOLik – podsumowanie spotkań

Filia nr 4 wychodząc z inicjatywą promowania biblioteki, zaprosiła najmłodszych czytelników do udziału w cyklicznych spotkaniach w ramach Bajkowego Klubu Malucha MOLik. Ich celem jest propagowanie czytelnictwa, angażowanie w zabawy animacyjno-literackie, rozwój zdolności artystycznych dzieci oraz integracja wśród rówieśników.

W pierwszym półroczu 2024 odbyło się 6 spotkań w Bajkowym Klubie Malucha MOLik.

W styczniu pod hasłem „Zrobię kulę, zrobię dwie….”, miało miejsce pierwsze noworoczne spotkanie. Skoro za oknem panowała wspaniała zimowa aura, to w naszej bibliotece nie mogło również jej zabraknąć. Bohaterem zajęć był Bałwanek, który zaprosił wszystkich uczestników do wspólnej zabawy. Było głośne czytanie, zabawy animacyjne i prace plastyczne. Nasi milusińscy bardzo aktywnie angażowali się we wszystkie zadania, czego efektem były pięknie wykonane prace z bałwankiem w roli głównej.

„Raz Ja! Raz Ty! Razem My!” – to hasło kolejnego spotkania, które odbyło się w lutym.

Mieliśmy wspólne głośne czytanie o przygodach zabawnej wydry. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach plastycznych i animacyjnych. Dzieci wraz z opiekunami tworzyły kolorowe plansze z bohaterami spotkania – rodzinką zabawnych wydr. Punktem kulminacyjnym było wykonanie Łapaczy Snów, talizmanów które dodają odwagi i chronią.

„Do odważnych świat należy” – to hasło marcowego Bajkowego Klubu Malucha MOLik. Tematem przewodnim była odwaga. W programie BKM było wspólne czytanie o przygodach odważnej Matyldy, zabawy animacyjne i literackie, a także zajęcia plastyczne. Dzieci wraz z opiekunami malowały stworki, które posłużyły im do wyrażenia sposobów na opanowanie strachu. Tworzyliśmy również mapę myśli – MOGĘ WSZYSTKO? Na zakończenie zajęć wszystkie dzieciaki wykonały piękne medale, które były rekompensatą za pokonanie „wewnętrznych strachów”.

„Zaczarowana książeczka do otwierania i czytania” to temat kwietniowego Bajkowego Klubu Malucha MOLik.. Dzieci wraz z rodzicami tworzyły własne książeczki z organizerami. Powstały wspaniałe kolorowe prace, oddające dziecięcą wyobraźnię i niezwykłą kreatywność naszych milusińskich jak też ich opiekunów.

„Dzielna Gaja” – pod takim hasłem odbyło się majowe spotkanie. Uczestnicy zajęć zapoznali się z fascynującym światem owadów, brali udział w warsztatach, tworząc przepiękne kwietne łąki. Dzieci były bardzo zadowolone z efektów swojej pracy, wykazały się niezwykłą kreatywnością i dziecięcą wyobraźnią.

#Kosmos# Przygoda# Oliwka i Max to hasło ostatniego przedwakacyjnego spotkania Klubu. Dzieciaki powędrowały wraz z bohaterami opowiadania w kosmos przeżywając niesamowite przygody. Poznaliśmy wszystkie planety Układu Słonecznego, ciekawostki o kosmosie i całym Wszechświecie. Punktem kulminacyjnym zajęć było zaprojektowanie rakiety kosmicznej, dzieciaki wykazały się tutaj wspaniałą kreatywnością. Efektem pracy zarówno dzieci jak i ich opiekunów było powstanie kolorowej budowli. Wszyscy z entuzjazmem podeszli do powierzonego im zadania, ciesząc się z jego efektów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w zajęciach Bajkowego Klubu Malucha MOLik, za wspólnie spędzone chwile na zabawach edukacyjnych. Mamy nadzieję, że nasze zajęcia w dużym stopniu angażowały rodziców wraz z dziećmi do różnorodnych działań, ukazując bibliotekę jako niezwykłą krainę, do której zawsze można wstąpić i miło spędzić czas wraz z przyjaciółmi.

Wszystkich, którzy chcą się przekonać, jak wyglądają zajęcia w Bajkowym Klubie Malucha MOLik, zapraszamy do biblioteki już we wrześniu po wakacyjnej przerwie. Na każdego uczestnika czeka moc niespodzianek i dobrej zabawy! Serdecznie zapraszamy!

Barbara Ślęzak

Bibliotekarka prezentuje dzieciom postać bałwana z papieru. We wnętrzu biblioteki dzieci siedzą na poduszkach i słuchają bibliotekarki, która czyta. Zajęcia plastyczne. Dzieci z rodzicami. Dzieci tworzą prace plastyczne wraz z rodzicami. Papierowe prace na stole, dzieci tworzą. Na podłodze dzieci z bibliotekarką tworzą prace. Materiały papierowe, dzieci układają prace. Bibliotekarka czyta książkę dzieciom o kosmosie. Rodzice z dziećmi oglądają rekwizyt statku kosmicznego. Zajęcia biblioteczne o tematyce kosmosu.