Relacja z wieczoru poetyckiego Doroty Partyki w Filii nr 8
16 stycznia miało miejsce spotkanie autorskie z Dorotą Partyką promujące jej debiutancki tomik poezji.
Dorota Partyka, z d. Gorlicka, jest absolwentką historii na Uniwersytecie Rzeszowskim, pracuje w agencji e-marketingowej i e-commerce. Uwielbia słowo pisane - zarówno poezję, jak i prozę. Kocha muzykę, szczególnie z czasów młodości jej rodziców i dziadków. Kolekcjonuje płyty winylowe, ceni stare kino. W 2023 r. nakładem wydawnictwa w Paszczy Sztuki ukazał się jej autorski tomik poezji „Wrażliwość”. Utwory Doroty znalazły się także w zbiorach: „Dotyk Amora”, „Gwiazdozbiór pegaza” oraz „Erotica”.
Podczas spotkania mieliśmy okazję posłuchać wierszy, porozmawiać o muzycznych inspiracjach naszego gościa (Marek Grechuta, Krzysztof Klenczon), warsztacie poetyckim i planach na wydawniczą przyszłość. Wiersze Doroty są wynikiem wnikliwej analizy otaczającej rzeczywistości, obserwacji i dialogu, świadectwem ogromnej wrażliwości. Postrzeganie świata z perspektywy nadwrażliwca było jednym z tematów rozmowy. Poetka przyznała, że w okresie dzieciństwa i okresu dojrzewania traktowała wrażliwość jako balast, który zakłóca spokój ducha. Dzisiaj stanowczo stwierdza, że to błogosławieństwo.
Wrażliwość
Wrażliwość
może być przekleństwem lub błogosławieństwem.
Wrażliwość
może być barierą lub bramą.
Wrażliwość
może być słabością lub siłą.
Wrażliwość
będzie tym, czym sama ją uczynię.
Wieczór poetycki niezwykłym uczyniła oprawa muzyczna w wykonaniu Marcina Życzyńskiego (jednego z najlepszych impersonatorów Elvisa Presleya) oraz Fabiana Kułaka (muzycznego pasjonata, wielbiciela poezji śpiewanej).
Dziękujemy za pełne refleksji spotkanie, szczególne podziękowania składamy naszym gościom za przyjęcie zaproszenia oraz licznie przybyłym czytelnikom za aktywny udział w dyskusji.
Patrycja Solecka