Prpozycje czytelnicze Klubowiczek DKK w Filii Nr 7 WiMBP w Rzeszowie
Propozycje czytelnicze
Czytelniczek z DKK, z Filii nr 7 WiMBP w Rzeszowie
W kolejnych spotkaniach DKK w Filii nr 7 WIMBP w Rzeszowie , czytelniczki miały ,możliwość przeczytać poniże pozycje czytelnicze i podzielić się własnych refleksjami na poniżej wymienione tytuły książek:
„Zawsze jest ciąg dalszy” Justyny Dąbrowskiej – książka podzielona na rozdziały, zawierająca sylwetki współczesnych psychoterapeutów: Bogdana de Barbaro, Ireny Namysłowskiej, Vamika Volkan, Lidii Mieścickiej, Yony Teichman, Emanuela Berman, Hanny Jaworskiej, Wiktora Sedlaka, Ora Dresner, Ryszarda Praszkiera i Wojciecha Eichelberger.
Autorka w sposób subtelny i wyważony, a niekiedy przyjacielski, przybliża nam ich sylwetki. Prowadzi czytelnika przez kolejne karty poszczególnych osób, zwracając uwagę na ich bogactwo i doświadczenie w na rzecz badań nad ludzką psychiką . Bardzo ciekawa i interesująca pozycja , która zachwyci niejednego czytelnika.
„Róża Północy”- kolejna książka autorki Lucindy Riley, która za sprawą bohaterki Anahity Chaval przenosi nas od Indii i Wielkiej Brytanii początku XX wieku, aż do czasów nam współczesnych. Anahita poznaje córkę maharadży Koch Biharu-Indirę, z którą udaje się do Anglii. Tam rozpoczyna się dla niej całkiem nowe życie. Uczy się zawodu pielęgniarki. Boryka się z wieloma trudnościami, ale się nie poddaje. Poznaje swoją pierwszą i jedyną miłość- Donalda Asbury. Ta znajomość przynosi tragiczne dla niej i dla niego konsekwencje.
Bardzo dobra książka, ilustrująca siłę kobiety, która nigdy się nie poddawała w najtrudniejszej dla niej sytuacji, ale dążyła do realizacji zamierzonych celów.
„ Nasze dusze nocą” Kenta Haruf- to piękna książka o przyjaźni - propozycja czytelnicza, dla osób zmagających się z samotnością. Bohaterowie książki Addie i Louis to sąsiedzi, samotni, starsi ludzie, którzy część życia mają już za sobą. Nieoczekiwanie ich samotność przeradza się w przyjaźń. Ta sytuacja tworzy negatywne reakcje otoczenia, ale też najbliższej rodziny (dzieci).
Autor na podstawie sylwetek bohaterów, próbuje odpowiedź na egzystencjalne pytanie , czy ludzie w starszym wieku „70+” i więcej, mogą znaleźć przyjaźń, a niekiedy miłość? Czy ta sytuacja może pobudzić ich u schyłku życia, do odkrywania na nowo radości bycia wzajemnie ze sobą?
Anna Kurowska