Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Książkowe Łasuchy” o książce „Uśmiech dla żabki ” E. Dziubak, P. Wechterowicz

16 grudnia br. w przedświątecznej atmosferze, Książkowe Łasuchy przybyły do naszej biblioteki na kolejne zajęcia Dyskusyjnego Klubu Książki, na których rozmawialiśmy o przygodach małej, niezwykle smutnej żabki i o tym, ile  potrafi zdziałać uśmiech, który nic nas nie kosztuje, a może tak dużo zmienić.

"Uśmiech dla Żabki" to opowiadanie o tym, jak wielką moc ma szczery uśmiech. Potrafi on przemienić smutek w radość jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Uśmiech niesiony przez leśnych przyjaciół Mamy Żabki dotrze do małej Żabki i rozweseli jej smutne serduszko. Historia ta wzrusza oraz sprawia, że na twarzach czytelników bez wątpienia pojawia się ciepły uśmiech.

Po zapoznaniu się z treścią książeczki i wytężaniu umysłów podczas odpowiadania na przygotowane zagadki, nastąpił czas na krótką pogawędkę. Łasuchy z wielką radością opowiadały o swoich mamusiach, nawiązując tym samym do tego, jak wyjątkowa i niepowtarzalna jest relacja pomiędzy matką , a dzieckiem.  Opowiadali o  tym, co cieszy ich mamy, a co smuci, co lubią razem z mamami robić i jak okazują im swoją miłość. Podawali wiele przykładów, jak można okazywać miłość czy pocieszyć kogoś smutnego i jednym z nich był właśnie uśmiech od ucha do ucha.

Po rozmowie  przeszliśmy skocznym krokiem do żabkowych zabaw.  Podskokom i pląsom nie było końca – wszyscy na moment staliśmy się małymi, zwinnymi żabkami.

Praca plastyczna zakończyła nasze grudniowe zajęcia pozytywnym akcentem. Klubowicze śliczną żabką obiecali obdarować swoje ukochane mamusie, dodając od siebie to, co najcenniejsze czyli mocnego przytulasa, całusa i najpiękniejszy uśmiech na świecie.

Widzimy się już niedługo!

Do zobaczenia w styczniu Książkowe Łasuchy!

Kinga Balicka – Kania – moderatorka DKK w F. 10 WIMBP w Rzeszowie

Dzieci siedzą na dywanie i słuchają polecenia dziewczynki czytającej. Kobieta pokazuje dzieciom elementy na tablicy.  Dzieci zaglądają do pudełka, które trzymaj kobieta. Dzieci skaczą po dywanie.